Facebook’ta Hedef Kitle Özelinde Bütçe Belirlemek

Bütçeler, maliyeti kontrol etmenizi sağlar. Bir reklam seti veya kampanya için yaptığınız toplam harcamayı kontrol etmenize yardımcı olur. Ayrıntılı açıklamak gerekirse hedef kitlenizde istediğiniz hedeflemeleri sağlama olasılığı yüksek kullanıcılara reklamlarınızın gösterilmesi için ödemek istediğiniz tutardır.

Facebook’ta reklam veriyorsanız, işletmeniz için iyi olanı belirlemenin en etkili yolu test etmektir. Bu test süreci ideal kitlenizi tanımlamak için de geçerlidir. Her biri farklı bir kitleyi hedefleyen birden çok reklam grubu oluşturarak, mevcut kampanyanızda hangi kitlenin en iyi performans gösterdiğini belirlemenize yardımcı olacak verileri toplayabilirsiniz.

Facebook Detaylı Hedefleme

Farklı kitle boyutlarına sahip reklam grupları yayınladığınızda, bütçeleri tek tek kitle boyutlarına göre orantılı olarak ayarlayabilirsiniz. Facebook’ta “Detaylı Hedefleme” seçeneklerini kullanarak kitleler oluştururken, tahmini kitle büyüklüğünüzü sağdaki sütunda görebilirsiniz.

Reklam düzeyinde her zaman birden fazla reklam öğesini test edebilmek Facebook reklamlarının en iyi uygulamasıdır. Aynı reklam kümesinde birden fazla reklam yayınladığınızda, 24-48 saat sonra, bir reklamın genellikle diğerlerine göre önemli ölçüde daha iyi erişime ve sonuçlara sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, Facebook’un reklam algoritmalarının hangi reklamın en iyi performans gösterdiğini otomatik olarak belirlemesi ve bu reklamı daha sık sunmasıdır.

Farklı hedef kitlelerine reklam seti oluşturarak hangi kitlenin daha çok getiri sağladığını ölçebilirsiniz. Bütçeyi reklam seti düzeyine göre belirlediğinizde, Facebook’a her bir reklam kümesinde bu tutarı harcayacağını söylemiş olursunuz.

Henüz Facebook’ta reklam vermeye başlamadıysanız İşinizi Büyümek İçin İhtiyacınız Olan Facebook Reklamları başlıklı blog yazımızı okumanızı öneririz.

İşinizi Büyümek İçin İhtiyacınız Olan Facebook Reklamları

Bu Gönderiyi Paylaş: