Google Ads’te Anahtar Kelimeler Noktalama İşaretlerini İçerebilir mi?

Google Ads anahtar kelimelerimizde hangi noktalama işaretlerini kullanabiliriz? Google Ads genellikle anahtar kelimeler üzerinde noktalama işareti kullanımına izin vermez. Genel olarak noktalama işareti kullanımlarında hata verir ya da boşluk olarak algılar. Ancak bir istisnası vardır. & işareti harf gibi bir karakter yerine geçer. Anahtar kelime planlayıcı & işareti kullanımıyla da farklı sonuçlar gösterebilir ancak diğer işaretlerle göstermez.

Altta verilen örneklerde & işareti içeren sorguların da arama hacmi olduğunu görebilirsiniz. Kelimenin orijinalinde & işareti geçiyorsa ya da anahtar kelime planlayıcı sonuçlarında bu anahtar kelimeler çıkıyorsa, eklemek faydalı olacaktır.

Anahtar kelimelerde hangi karakterler hataya neden olur?

Reklam gruplarımıza aşağıdaki sembolleri içeren kelimeleri eklemeye çalışırsak hatalarla karşılaşabiliriz. Google Ads bu işaretlerin anahtar kelimelerde kullanımına izin vermez.
! =? @% ^ *; ~ `, () {} |

Anahtar Kelimelerin Yakın Varyasyonları ile Daha Fazla İnsana Ulaşın başlıklı blog yazımızda bahsettiğimiz gibi kullanıcılar, koşu ayakkabılarından, ucuz otellere kredi kartlarına ihtiyacı olan bütün ürün ve hizmetleri internet üzerinden arıyor.

Anahtar Kelimelerin Yakın Varyasyonları ile Daha Fazla İnsana Ulaşın

Google Ads Reklamları da tam olarak kullanıcıların ihtiyaçları anında ürün veya hizmetinizi karşınıza çıkararak yeni müşterilere ulaşmanızı sağlıyor. Bu aramalarda doğru anahtar kelimeleri bulmak bütün reklam verenler için zor olabiliyor. AdresGezgini’nin alanında uzman ekibi son 1 yılın arama hacimlerini inceleyerek size özel olarak hazırlanan anahtar kelimeler ile Google Ads reklamları ile başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş: