Google Ads’te Cihaza Göre Tekliflendirme

Google Ads üzerinden cihaz hedefleme kısmını henüz kullanmadıysanız, kullanmanız ve incelemeniz için tam sırası.

Google Ads’te bilgisayar hedefleme, mobil hedefleme ve tabletlere yönelik hedefleme olarak 3 farklı seçenek bulunmaktaydı. Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan bir güncelleme ile birlikte, tv ekranlarına yönelik hedefleme de eklendi.

Peki bu hedeflemeler ne işe yarar ve nasıl kullanılır sorularına gelirsek eğer, sitemizin hangi yönde kuvvetli olduğunu tespit ederek, bütçemizi daha optimal bir şekilde kullanmamızı sağlar. Cihaz hedeflemeler, sitemizin mobilde mi yoksa bilgisayarlarda mı daha kuvvetli olduğunu tespit edebildiğimiz, önceki dönemlerden biriktirdiğimiz dönüşüm verilerinin bir cihaza daha çok yöneldiğini anladığımız durumlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Örnek vermek gerekirse eğer, sitemiz mobil uyumlu değilse mobilden alacağımız trafiğin oldukça verimsiz olacağına emin olabiliriz. Bu durumlarda masa üstünde olduğu kadar yüksek teklifler ile rekabete girmek fayda sağlamayacağından dolayı, mobil tekliflerimizi eksi yönde tekliflendirebilir, tasarrufa geçebiliriz.

Şimdi ise, bu 3 hedefleme türüne ek olarak gelen tv ekranları ise, günümüzde artık hızla yaygınlaşan oyun konsolları, akıllı tvler için geliştirildi. Özellikle Youtube reklamlarında oyun konsollarını hedeflemekten ciddi faydalar sağlandığını görmekteyiz. Eğer siz de sektörünüzün, tv ekranlarında fayda sağlayacağınızı düşünüyorsanız, hemen denemenizi öneriyoruz. Bu ayarlara ulaşabileceğiniz yer ise, Google Ads’te cihazlar sekmesinde bulunmaktadır. Buradan tekliflerinizi cihaza göre yüzdelik dilim olarak artı ya da eksi yönde kolaylıkla belirleyebilirsiniz.