Google AdWords Express Artık Google Reklamlarının Bir Parçası Oldu!

Google, AdWords Express’in Google Ads platformuna katıldığını açıkladı. Google AdWords Express kampanyaları artık Google Reklamlarında ‘Akıllı’ kampanyalar olarak kullanılabilir olacak. Daha önce, AdWords Express, küçük işletmeler için daha küçük çaplı bir pazarlama seçeneği olarak tasarlanan alternatif bir çözüm olarak sunulmuştu. Şimdi ise Akıllı kampanyalar, AdWords Express kampanyalarıyla aynı avantajları bünyesine gelişmiş özellikler alarak devam ettiriyor. Blog yazımızda devam etmeden önce ufak bir uyarıda bulunmak isteriz: Google Ads’i ve AdWords Express’i aynı anda kullanmanız hem reklam ve bütçe yönetiminizi zorlaştıracak hem de reklamlarınızın birbiriyle, aslına bakarsanız kendinizle rekabet etmenize neden olabilir. Bu sebeple bu reklam araçlarını aynı anda kullanmamanızı öneririz.

Bundan 5 yıl önce yayınladığımız Adwords Express ile Programınız Üzerinden Reklam başlıklı blog yazımızda AdWords Express’in faydalarından bahsetmiştik. Şimdiyse bu özellikler katlanarak artıyor.

Google AdWords Express’in Avantajları

  • Hızlı ve kolayca çevrim içi bir reklam oluşturabilirsiniz.
  • Yalnızca insanlar reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.
  • Web sitenize veya Google Haritalar sayfanıza daha fazla müşteri çekebilirsiniz.
  • Masaüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda (cep telefonları ve tabletler gibi) müşterilere ulaşabilirsiniz.

Akıllı Kampanyalar ile Yararlanabileceğimiz Özellikler

“Kampanyalar” Genel Bakış: Google tarafından oluşturulan performans bilgileri içeren bir özet ekran olarak kullanabilirsiniz.

Kritik Hesap Uyarıları: Kampanyalar, faturalandırma sorunları vb. İle ilgili önemli bildirimlere anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Doğrulanmış Aramalar: Bir kampanyadan gelen arama sayısını ve tıklama sayısını görebilirisniz.

Harita Eylemleri: İnsanların bir reklamı görme ve ardından Google Haritalar’daki işletmenin yerini kontrol etme veya işletmeye yönelik yol tariflerini alma sayısını izleme işlemlerinin istatistiklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Google Analytics: Bir reklamı tıkladıktan sonra ziyaretçilerin bir web sitesinde gerçekleştirdiği işlemleri ve trafiği izleyebilirsiniz.

Reklam Yayını Zaman Planlaması: Bir reklam yayınlamak için haftanın günlerini ve günün saatlerini seçerek özelleştirilmiş bir reklam yayını sağlayabilirisiniz.

Google, gelecekteki güncellemeleri şekillendirmeye yardımcı olabilecek Akıllı kampanyalar hakkında geri bildirime açık olduğunu belirtti. Reklam verenler olan bizler hesaplarımızın sağ üst tarafındaki 3 nokta simgesini tıklayarak erişilen ‘Geri bildirim bırak’ seçeneğini kullanarak geri bildirim paylaşabilir ve özelliklerin geliştirilmesi için paylaşımda bulunabiliriz.

Siz de Google Ads reklamlarından faydalanmak ve reklamlar için gereken minimum zamanı ayırarak tüm işi AdresGezgini’nin uzman ekibine bırakabilirsiniz.