Google, YouTube TrueView for Action Reklamlarının Özelliğini Artırıyor

TrueView for action kampanyaları, video reklamlarınıza öne çıkan harekete geçirici mesajlar ve başlık metni yer paylaşımları ekleyerek potansiyel müşterilerinizi ve dönüşümlerinizi artırmaya yardımcı olur. Bu video kampanyası alt türünü kullanarak, müşterileri ürün veya hizmetinizi araştırmaya, iletişim bilgilerini paylaşmaya ve işletmeniz için değerli olan diğer işlemleri yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Google,  video ve içerik paylaşımında dünyanın 1 numaralı platformu YouTube’daki TrueView for Action reklamları için, görüntüleme oturumundan sonra dönüşüm sağlayanları dikkate alacak şekilde iyileştirme geliştirmiştir. Google, YouTube TrueView for Action reklamlarının varsayılan özellik penceresini değiştiriyor. Bu güncellemeyle reklam verenlerin video reklamlarının etkisini daha doğru bir şekilde ölçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Reklamverenlerin Bilmeleri Gerekenler

Varsayılan öznitelik penceresi 30 günlük bir dönüşüm penceresiyle 30 saniyeden – 3 günlük bir dönüşüm penceresiyle 10 saniyeye değişiyor. Bu, YouTube’un reklam ölçüm sisteminin bir TrueView for Action reklamı tıklandığında veya en az 10 saniye boyunca izlendiğinde bir ‘angajman’ olarak sayılacağı anlamına gelir. Bir kullanıcı bir “Etkileşim”den sonraki 3 gün içinde bir reklam üzerinde işlem yaptığında “Dönüşüm” sayılır.

Bir reklamı tıklayanlar için, reklam veren tarafından belirlenen dönüşüm penceresine göre bir “Dönüşüm” sayılır. Daha doğru dönüşüm izlemeye ek olarak, hedef EBM kampanyaları için daha hızlı artış süreleri ve daha düşük dönüşüm gecikmesi nedeniyle daha güncel raporlama beklenebilir.

Google TrueView for Action Reklamlarında Neden İşleri Değiştiriyor?

Öncelikle tabii ki video reklam gösterimi ve dönüşümler arasındaki ilişki incelendi. Sonrasında ise Google, TrueView for Action reklamları için varsayılan özellik penceresinin değişmesi gerektiğini belirledi.  Google’ın dediği gibi, insanlar genellikle bir video reklamı görüntüledikten birkaç gün sonra dönüşüm sağlar.

YouTube video reklamları, müşteri reklamı tıklayıp anında bir satın alma işlemi yapmasa bile, sonuçta dönüşümle sonuçlanabilecek tohumu ekiyor. Böylece ürün veya hizmetinizi YouTube’da gören kullanıcıların aklında yer etmenizi sağlıyor.

Bir fikrin ortaya çıkmasından bu son kararın alınmasına kadar, çevrim içi video bugünün tüketici yolculuğunda büyük bir etkiye sahiptir. Tüketicilerin% 90’ından fazlası YouTube’da yeni ürünler ve markalar keşfettiklerini ve “hangi ürünün satın alınacağını” söylüyor.

Bu değişikliklerden yararlanmak için reklam verenlerden herhangi bir işlem yapılması gerekmez.