YouTube’un “TrueView for Action” Reklamları İçin İlişkilendirme Güncellemesi

Google, reklamverenlerin video reklamlarının etkisini daha doğru bir şekilde ölçmelerine yardımcı olmak amacıyla TrueView for Action reklamları için varsayılan ilişkilendirme penceresini güncelledi. YouTube’da TrueView for Action reklamlarına ilişkin ilişkilendirmeyi, görüntüleme oturumlarından sonra dönüşüm gerçekleştirenleri hesaba katacak şekilde düzenlemiştir.

Reklamverenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Varsayılan ilişkilendirme aralığı, 30 günlük bir dönüşüm aralığı ile 30 saniyeden, 3 günlük bir dönüşüm aralığı ile 10 saniyeye düşmüştür. Bu değişiklikle, bir TrueView for Action reklamı tıklandığında veya en az 10 saniye boyunca izlendiğinde bir “etkileşim” sayılacaktır.

Bir kullanıcı, etkileşim gerçekleştirdikten sonraki 3 gün içinde bir reklam üzerinde işlem yaptığında ise bir “dönüşüm” sayılacaktır.

Google Neden Bu Güncellemeyi Yaptı?

Google, video reklam gösterimi ve dönüşümler arasındaki ilişkiye baktıktan sonra, TrueView for Action reklamlarına ilişkin varsayılan ilişkilendirme penceresinin değişmesi gerektiğini belirledi.

İnsanlar genellikle bir video reklamı izledikten birkaç gün sonra dönüşüm sağlıyorlar. YouTube video reklamları, müşteri reklamı tıklayıp hemen bir satın alma işlemi yapmasa bile, sonuçta bir dönüşüme yol açabilecek adımları atmasını sağlıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş: