Google’da Dev Bannerlar

Google şu aralar Amerika’da “küçük deney” adını verdiği, AdWords’te reklamveren başlıca büyük markaların ilgisini çekecek bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Google arama sayfasında kullanıcılar, markanın ismiyle sorgu yaptığında, arama sayfasındaki markaya ait metin reklamlarının ve organik arama sonuçlarının tam üstünde markaya ait banner reklamlar da görebilecek.

Google Dev Bannerlar

Belirli bir marka adı sorgusunda, Google arama sayfasının hemen üstünde büyük formatta görüntülenebilecek o markaya ait bu dev bannerlar, sayfada çıktığı esnada başka hiçbir reklam, arama sayfasında gözükmüyor.

Geçen hafta test edilmeye başlanan dev bannerlar, arama devi Google için büyük bir değişim sinyali olmakla beraber büyük reklamverenler için de etkili bir tanıtım yöntemi olarak kabul edilebilir.

Arama sayfasındaki reklamlar stratejik olarak doğrudan satış ve doğrudan yanıt almaya yönelik iken, bilinir ki banner reklamlar markanın akılda kalınabilirliğini ve marka imajını destekler.

Bu yeni AdWords reklam formatı ile Google, hem marka bilinirliği yaratmak hem de doğrudan satış yapmak isteyen birçok büyük reklamverene “ikisi bir arada” paketini sunmayı hedefliyor.