Google’ın Mobildeki Reklam Metinlerinde Fiyat Genişletme Alanı

Yeni reklam metninde ürün ve hizmetler ile ilgili fiyat bilgisi yer almaya başlayacaktır. Böylece mobildeki alan önemli olmaya başlamaktadır.

Google bugünlerde reklam verenler için ürünlerini, hizmetlerini ve fiyatlarını vitrine çıkarabileceği genişletilmiş reklam metinlerindeki yeni yöntemleri sunmaya başlamaktadır.

Fiyat genişletme de mobilde ana reklamın altında liste şeklide gösterilecektir. Böylece kullanıcılar ürünlerin veya hizmetlerin fiyatını hızlıca görebileceklerdir. Yeni genişletme ile çoğu reklam verenler reklamlarında birçok ürün veya hizmetin fiyatını gösterme fırsatı bulacaklar. Doğru bir şekilde ilk genişletmede olduğu gibi mobildeki reklamlarda rekabeti arttıracaktır.

 

Fiyat Genişletme Nasıl Ayarlanacak?

Fiyat genişletme önümüzdeki günlerde kullanılmaya başlanacak. Bu nedenle henüz hesabınızda görmemeniz normal. Ama AdWords’teki reklam genişletme tablosunun altındaki açılan menüde bulabilirsiniz. Aşağıda bu menüyü görebilirsiniz. Fiyat genişletme reklam metine başlık, tıklanabilir başlık, 25 karakter uzunluğunda açıklama ve fiyat eklenebilir. Bu menüden her saat, gün, hafta, ay veya yıl olarak nitelikli bilgi alınabilecek. Hedef Url ise genişletilmiş metin ile ilgili sayfa olarak belirlenmelidir.

Limitli veya zaman kısıtı olan kampanyalar için de fiyat genişletme tablosunda ayarlama yapılabilir.

Fiyat genişletme ile ilgili bazı önemli detaylar şunlardır:

  • Eğer sadece ilişkili bir landing page var ise aynı hedef Url kullanılabilir.
  • Fiyat genişletme hesap, kampanya veya reklam grubu bazında ayarlanabilir.
  • Reklam grubu bazındaki anahtar kelimeler ile ilişkili ürün veya hizmetler tetikleyerek fiyatlar gösterilir.
  • Fiyat genişletmede min 3 ve max 8 ürün veya hizmet ayarlanabilmektedir. Google 5 ve daha fazlasını önermektedir.

Önemli Nitelikli Detaylar

  • Fiyat genişletme sadece mobilde gösterilecek.
  • İngilizce kullanılabilecek.
  • En son olarak, ama en önemlisi: Sadece en üstteki reklamda fiyat genişletme kullanılabilecek. Kullanıcı dostu detaylar ile reklam veren dostu gerçek alanlar fazlasıyla popüler olacak ve rekabeti üst seviyeye taşıyacaktır.

Google AdWords reklam metinleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için “AdWords’te Başarılı Olmak İçin Reklam Metni Stratejileri” kitapçığımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kaynak: searchengineland.com

 

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş: