Hybird Uygulama Nedir?

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının %69‘u ihtiyaç anında mobil aramaya başvurmaktadır.
Mobil uygulamalar Alışveriş, Otel/Rezervasyon, Sağlık, Haber gibi bir çok sektörde kullanılmakta ve sayıları milyonları aşmış durumdadır.
Özetleyecek olursak mobil uygulamalar, akıllı telefonları en iyi performansla kullanmamızı ve ihtiyacımıza en kolay şekilde ulaşmamızı sağlayan yazılımlardır.

Kitap satışı yaptığınız bir web sitenizin olduğunu varsayalım. Bu faaliyetinizi mobil cihazlar üzerinden ulaşılabilir platformlara taşıdığınızda, hedef kitlenize daha kolay ve doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mobil(Responsive) web sitenizden daha hızlı çalışan mobil uygulama ile kullanıcılarınıza daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

Hybrid uygulama nedir?

Android ve IOS platformu üzerinde tek bir kod tabanı (HTML, CSS, JavaScript) ile çalışan, düşük maliyetlerle kısa sürede ve kolayca geliştirilen web tabanlı mobil uygulamadır.
Web tabanlı Hybrid uygulamalar ile, uygulamanızı web sitenizin veya CRM sisteminizin veritabanına bağlayabilir ve kolayca verilerinize ulaşabilirsiniz.
Bu sayede web site veya CRM sistemi yönetim panelinizde gerçekleştirdiğiniz veri değişiklikleri, mobil uygulamanızda da gerçekleşecektir.
Web site verilerini kullanmasının faydası ise, tek bir panel üzerinden hem web sitenizin hem de mobil uygulamanızın müdahale edilebilir olmasıdır.

  • Çoklu platform desteği sayesinde, birçok platformla (Android, IOS, Windows) uyumlu çalışmaktadır.
  • Farklı platformlar için ayrı uygulama geliştirilmesine gerek yoktur. Tek bir kod tabanı üzerinde çalışmaktadır.
  • Yüksek kullanıcı deneyimli tasarımlar ile kullanıcılarınıza iyi bir mobil uygulama deneyimi sunabilirsiniz.
  • Web sitesi gibi HTML, CSS, JavaScript teknolojileri ile oluşturulduğu için çeşitli modern tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Web tabanlı çalışması sayesinde, web sitenizin veya CRM sisteminizin veri tabanından gelecek verileri kullanabilir, aynı yönetim paneli üzerinden hem sisteminizi hem de mobil uygulamanızı kontrol edebilirsiniz.

Native mobil uygulamalar:

Hybrid uygulamalara göre daha uzun sürelerde geliştirilir. Bunun nedeni Android, IOS ve birçok platform için farklı programlama dilleri kullanılması gerekmesidir. Bu da uygulama maliyetini ve sürecini yükseltmektedir. Native uygulamalar ise çok fazla veri akışı olacak büyük projelerde tercih edilmektedir.

Siz de web sitenizin veya projenizin Hybrid Mobil uygulamasını yaptırmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.