LinkedIn’de Reklam Vermeye Başlayın

LinkedIn bu senenin yükselen reklam alanlarından olma yolunda hızla ilerliyor.

Uzun zamandır reklam hizmetleri vardı, ancak yakın zamana kadar LinkedIn gerçekten bir reklam hizmeti sağlayıcısı ve bir sosyal medya ağı olarak görülmüyordu.

LinkedIn reklamlarını diğer sosyal medya reklam platformlarından ayıran en önemli özelliği B2B (Business to Business) hedefleme seçenekleridir. LinkedIn, pazarlamacıların gerçekten uzmanlaşabilmeleri ve profesyonellerle bağlantı kurabilecekleri hedefleme seçeneklerine sahip. LinkedIn reklamları ile belli sektörlere odaklanabilir veya firmalarının yöneticilerine ulaşabilirsiniz.

Spesifik hedefleme seçenekleri sebebiyle birçok işletme sahibi dijital reklam bütçelerinde Linkedln’e de yer veriyor. Tabi ki Facebook ve Instagram gibi diğer sosyal medya kanallarında da reklam vermeye devam ediyorlar. Önemli bir nokta şu ki, Linkedln reklamlarında maliyetin Facebook’tan çok daha fazla olacağını da belirtelim.

LinkedIn Reklamcılık Seçenekleri

LinkedIn, reklam kampanyalarında son derece sınırlıydı. Günümüzde LinkedIn reklamlarıyla, ulaşmak istediğiniz hedeflere göre göre farklı reklamlar oluşturabilirsiniz. LinkedIn’de reklam vermek için hedefiniz; marka bilinirliği, web sitesi ziyaretleri, video görüntüleme sayısı, web sitesi dönüşümleri, potansiyel müşteri formu, olası satış ve iş başvuruları olabilir.
LinkedIn reklamlarında tüm bütçelerinizi etkileşim reklamlarında kullanmak, her işletme için en doğru seçenek olmayabilir. İş başvuruları veya web sitesi dönüşümleri gibi biraz daha doğrudan bir hedef başarıya ulaşmanızı sağlayabilir.
Seçtiğiniz hedefe bağlı olarak farklı reklam türlerini deneyebilirsiniz.

Sponsorlu İçerik
LinkedIn sayfanızda görünen şirket sayfanızdan bir makale veya yayın tanıtımı yapabilirsiniz. Bu reklamlar ortalama olarak en yüksek TBM’e sahiptir, tanıtımını yaptığınız içeriğin iyi düşünülmüş olduğundan emin olun.

Metin Reklamlar
Bunlar, bir LinkedIn özet akışının sağ tarafında bulunan, küçük reklamlardır. Sağ sütunun yanı sıra, “Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler” bölümünün altında görünebilir.

Sponsorlu InMail
Bu reklamlar ile birinin LinkedIn gelen kutusuna spam gönderebilirsiniz.

Video Reklamlar
LinkedIn’in video reklamları, videolarınızı ideal hedef pazarınıza tanıtmanıza yardımcı olur. Hangi video türünün size en fazla dönüşümü sağladığını görmek için çeşitli videoları test edebilirsiniz.

LinkedIn Kitle Hedefleme

LinkedIn, B2B pazarlamacılarına başarılı hedefleme seçenekleri sunar, ancak reklamlarınızın yalnızca demografik özelliklerinizin profesyonel tarafını bilmeniz gerekir.
Üniversiteye gitmiş olanların, okudukları bölümleri hedefleyebilirsiniz. İş arayanlar veya daha az deneyime sahip daha düşük seviyeli pozisyonlarda olanlar, lise veya kolejden yeni mezun olanlar bile, LinkedIn reklamları için mükemmel hedefleme seçenekleridir.

LinkedIn Reklam Dönüşümlerini İzleme

Facebook pikseli gibi, web sitenize Insight Tag yükleyebilir ve verileri izleyebilirsiniz. Sitenizin hızını da yavaşlatmaz, LinkedIn reklamınızın bir sonucu olarak web sitenizde neler olduğunu izlemenize izin verir. Insight Tag yüklendikten ve düzenli olarak site ziyaretçileri edindikten sonra LinkedIn yeniden pazarlama reklamlarını da oluşturabilirsiniz.

LinkedIn Content Suggestions

İçerik Önerileri sekmesi, yöneticilerin üye topluluklarının ilgilendiği içeriği keşfetmesine ve paylaşmasına olanak tanır. İçerikleri kitle boyutu, sektör, konum, iş işlevi veya kıdeme göre filtreleyebilirsiniz. LinkedIn, belirlenmiş filtreler için en yeni trend konuları oluşturur.

LinkedIn, B2B pazarlamacılar için harika bir reklamcılık seçeneğidir. LinkedIn reklamlarını denemek için birçok farklı teknik bulunmaktadır. Hedefler, reklam türleri arttıkça ve Content Suggestions gibi yeni özellikler geldikçe pazarlamacıların başarıya ulaşmak için daha fazla şansı olabilir.

Bu Gönderiyi Paylaş: