LinkedIn’de Reklamverenler Artık Benzer Kitle Hedefleyebiliyor

LinkedIn, daha fazla doğru insana ulaşabilmek için hedefleme seçeneklerini geliştiriyor.

Benzer kitle hedefleme; sizi ideal müşterilerinize benzeyen kişilere ulaştırır.

LinkedIn, benzer kitle hedeflemenin yararlarını aşağıdaki gibi açıklamaktadır:

1) Yüksek dönüşüm sağlayan kitlelere ulaşın: İşinizle zaten ilgilenenlere benzer kitleleri keşfedin.

2) Sonuçları ölçeklendirin: Kampanyalarınızın erişimini daha nitelikli potansiyel müşterilere genişletin.

3) Yeni hedef hesaplar kullanın: Reklamlarınızı daha önce göz önünde bulundurmadığınız ek şirketlere hedefleyin. Bu şirketler, sizin ideal müşteri profilinize benzeyen şirketler ile eşleşir.

LinkedIn, pilottaki müşterilerin, kampanyalarının erişimini 5-10 kat oranında artırabildiklerini ve aynı zamanda kurumları için en önemli hedef kitlelere ulaşabildiklerini söyledi.

Kampanya Yöneticisi’nde eşleşen bir kitle oluşturarak, benzer kitlelere başlayın. Eşleşen bir kitle örneğin bir e-posta listesine abone olanlar olabilir.

Diğer LinkedIn Reklam Güncellemeleri

Benzer Kitle hedeflemesine ek olarak, LinkedIn izleyici şablonlarını ve ilgi alanı hedeflemesini genişlettiğini açıkladı.

İlgi Alanı Hedefleme

İlgi alanı hedeflemesi, pazarlamacıların LinkedIn kullanıcılarına profesyonel ilgi alanlarıyla eşleşen alakalı reklamlarla ulaşmasını sağlar.

Artık, pazarlamacıların, Bing arama motoru aracılığıyla ilgilendikleri profesyonel konulara ve içeriğe dayalı olarak kullanıcıları hedeflemesine olanak sağlayacak.

Kitle Şablonları

LinkedIn, LinkedIn’de reklam vermeye yeni başlayanlar veya yeni kitlelere ulaşmak isteyen mevcut reklam verenler için bir araç sunuyor.

Kitle şablonları, pazarlamacılara 20’den fazla önceden tanımlanmış B2B kitlesinden bir seçim sunar. Şablonlar, üye becerileri, iş unvanları, gruplar vb. gibi izleyici özelliklerini içerir.

Bu tür kullanıcıları hedeflemek için şablondaki özelliklerden birini tıklamanız yeterlidir.

https://www.searchenginejournal.com/linkedin-now-lets-marketers-target-ads-to-lookalike-audiences/299547/