Siteniz ile İlgili Detaylı Teknik Rapor: Web Page Test

Bilindiği üzere internet ortamındaki birçok araç sayesinde web sitenizin hızını, açılış sayfası deneyimini, mobil uyumluluğunu ve diğer performans ayrıntılarını ölçebiliyoruz. Web Page Test sitesi de kullanıcılara web siteleri ile ilgili etkili raporlar sunan araçlardan bir tanesi. Gelin Web Page Test’in web site raporlamaları için nasıl fayda sağlayacak, birlikte bakalım.

Web Page Test Nasıl Kullanılır?

Web Page Test sitesinde bulunan, Test Setting sekmesi altında bağlantı hızı tercihleri ve kaç adet sorgu göndereceğiniz gibi parametreleri belirleyebilirsiniz. Bu parametreler, farklı bağlantı hızlarında web sitenizin performansını ölçmenize yardımcı oluyor.

Tracerout sekmesi altında ise dilediğiniz cihaz veya tarayıcıdan ve dilediğiniz bölgeden bağlanarak yine sitenizin performansını ölçebiliyorsunuz.

Web Page Test‘te yaptığınız test işlemi sonrasında ise detaylı raporlar sayesinde web sitenizin sunucu ile olan bağlantısı sırasında hangi dosyalar kullanıcıların beklemesine sebep olmuş,  hangi dosyaların boyutları küçültülmeli  gibi teknik problemleri görebilir veya sitenin kullanıcının karşısına hazır şekilde çıkması için toplam kaç saniye geçmiş gibi önemli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Siz de mobil müşterilerinize daha iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için Web Page Test aracı ile sitenizi kontrol edin.