Videonun Gücü AdWords’ün Yetenekleriyle Buluşuyor!

TrueView kampanyaları, temel AdWords arayüzünde Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Alışveriş kampanyalarının yanına katılıyor. Tek bir arayüzün basitliği ve sunulan daha tutarlı kullanıcı deneyimi sayesinde AdWords, kampanya türlerinde optimizasyon gerçekleştirmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, birden fazla TrueView kampanyası üzerinde çalışırken zamandan ve emekten tasarruf etmek için güçlü toplu yönetim araçlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik, artık tüm kampanya türleri aynı yapıyı paylaştığından, videoya yönelik yeni özellikleri her zamankinden daha hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Yenilikleri öğrenmek için okumaya devam edin:

İlk görsel

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, sol üst köşede kampanya türü seçiciyi bulabilirsiniz. Yalnızca belirli türdeki kampanyaları görmek istiyorsanız bu özellik yararlıdır. Örneğin, “Video” yu seçtiğinizde, kampanyalarınızın Google AdWords Video’dakine benzer bir görünümünü elde edersiniz. Yani, yalnızca video kampanyaları yönetmek için en alakalı sekmeleri ve sütunları görürsünüz. En önemlisi, görünümler arasında geçiş yaptığınızda sütun tercihleriniz hatırlatılır. Böylece kampanya türleri arasında her geçiş yaptığınızda bunları değiştirmeniz gerekmez.

Ayrıca, hedefleme grupları, Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Alışveriş kampanyaları için temel yapı blokları olan reklam grupları ile değiştirildi. Artık her reklam grubu tek bir TrueView biçimine (yayın içi veya görüntülü) sahip olacaktır. Her bir reklam grubu tek bir biçime sahip olsa da kampanyalar birden fazla reklam grubuna sahip olabilir. Böylece aynı kampanyada hem yayın içi hem de görüntülü reklamlar yayınlayabilirsiniz. Yeni bir kampanya oluşturmak için +KAMPANYA düğmesini tıkladıktan sonra, yeni Video kampanyası türünü tıklayın ve ardından +REKLAM GRUBU’nu tıklayarak her bir kampanyada yeni reklam grupları oluşturun.

İkinci Resim

TrueView, kampanya türlerini AdWords’te birleştirdiğinden, çok sayıda kampanya içeren hesapları yönetmeniz, optimize etmeniz ve bu hesaplarda rapor almanız için tasarlanan birçok özelliğe erişebilirsiniz. Örneğin, toplu kullanıcı arayüzü düzenleme, birden fazla kampanyaya ilişkin bilgileri tek seferde doğrudan kullanıcı arayüzünden düzenlemenizi sağlar. Toplu yüklemeler ise, kampanyalarınızın anlık görüntüsünü indirmenize, toplu halde değişiklik yapmanıza ve değişiklikleri hesabınıza anında yüklemenize olanak tanır. Rapor planlama, raporların otomatik olarak çalışması için bir planlama ayarlamanıza ve raporların düzenli olarak kullanıcı hesaplarına e-postayla gönderilmesine olanak tanır.

üçüncü görsel

Kampanya adı, etiket, maliyet ve dönüşümler gibi bilgilere filtre uygulayabildiğinizden, video kampanyalarına yönelik raporlar da daha güçlü hale geliyor.

dördüncü görsel

Ayrıca, popüler video özelliklerini AdWords’te de aşina olduğunuz yerlerde göreceksiniz. Örneğin, video yeniden pazarlama artık AdWords paylaşılan kitaplığında, YouTube hesabını bağlama ise Bağlı hesaplar bölümünde. Ek olarak, video reklamlarınıza ilişkin analizleri yeni “Videolar” sekmesinde görebilir ve hedeflemenizi “Video hedefleme” sekmesinden yönetebilirsiniz.

beşinci resim                                                Şekil.1 Yeniden Pazarlama Listesi Oluşturma

 youtube bağlı

                                                        Şekil.2 Youtube Kanalları Bağlama

Hedefiniz ister doğrudan yanıt oluşturmak ister marka bilinci oluşturmak olsun, artık tüm pazarlama hedeflerinizi yönetebileceğiniz tek bir birleştirilmiş araca sahipsiniz. Bugünden itibaren, kampanyalarınızı yeni reklam grubu yapısına geçirebilir ve TrueView kampanyalarınıza ulaşmak için “Tüm Video Kampanyaları”na gittiğiniz günlere veda edebilirsiniz.

Bu blog yazısına ait tüm içeriğe aşağıdaki video linkinden ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=10KxwY5gp08

Bu Gönderiyi Paylaş: