Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlarla Görünürlüğünüzü Artırın

Aradıkları ürün veya hizmetle ilgili soru sormak isteyen, doğrudan reklamverene ulaşmak isteyen kullanıcılar, web sitesini incelemek yerine işletmeleri aramayı tercih ediyor. Google istatistiklerine göre bu aramalar sayesinde dönüşüm oranı web tıklamalarına oranla 3 kat artıyor. İşte reklamverenler için bu durumu kolaylaştıran Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlar da artık uzantılar ile birlikte görülebilecek. Böylece kullanıcılara sizi aramaları için daha çok sebep sunabilecek ve Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlarınızı daha görünür hale getirebileceksiniz . İlk denemelerde bu uzantılar ile birlikte görünen reklamların tıklama oranlarının %10 oranında artabileceği görüldü.

Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlar

Dün itibari ile Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlar için reklamverenlerin kullanımına sunulan uzantılar aşağıdaki gibi:

Yer Uzantıları: Mağazasını şahsen ziyaret etmek isteyen müşteriler için, fiziksel mağazanızla ilgili bilgileri vurgulayın.
Ek Bilgi Uzantıları: Sizi rakiplerinizden ayıran, “24 saatlik çağrı merkezi hizmeti “ gibi benzersiz teklif ve avantajları belirtin .
Ek Açıklamalı Snippet’ler: “Hedefler” ve “Türler” gibi önceden tanımlı başlıklar kullanarak ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlar. Örneğin, bir araba şirketi için; sedanlar, melezler ve SUV’ler gibi çeşitli otomobil sınıflarını listelenebilir.
Hesap düzeyinde kurulu konum, açıklama veya ek açıklamalı snippet uzantılarınız varsa ek adımlar atmanıza gerek yok – uzantılar otomatik olarak yalnızca telefon araması üreten reklamlarınızla birlikte görünmeye uygundur.

Kaynak: 1