Yeni Yıl Sezonunda Merchant Center ile Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşın

Yeni yıl yaklaşıyor ve potansiyel müşterilerinizin aklında aynı soru beliriyor: Doğru hediyeyi nereden alabilirim? Bugünün tüketicileri son saatlere kadar doğru hediyeyi aramaktan vazgeçmiyor ve bu aramaları Google üzerinden yapıyor. Doğru zamanda doğru tüketicinin karşısına çıkabilmeniz konusunda bir numaralı yardımcınız olan Merchant Center ve Google AdWords’ten yenilikleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Merchant Center özellikleri ile daha fazla ürünü çevrim içi olarak sunun.  Daha fazla ürünün, son dakika hediyesi arayan potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkması, daha fazla satış yapma şans anlamına gelir.

Merchant Center’da zaman kazanmanıza ve bir sonraki müşterinizi bulmanıza yardımcı olacak yeni özelliklerden yararlanmaya dikkat edin:

  • Ürün verilerinizde yapılan değişikliklerin önceliğini belirlemek için düzenli olarak yeni fırsatlar olup olmadığını kontrol ederek daha fazla tıklama alın.
  • Herhangi bir onaylanmayı düzeltmek veya ürün verilerinizi genişletilmiş Feed Kuralları ve tamamlayıcı feed’lerle optimize etmek için Merchant Center’da doğrudan değişiklikler yapın.
  • İlgili kullanıcıları Merchant Center hesabınıza ekleyerek ve e-posta tercihlerini güncelleyerek hesap, ürün veya performans sorunlarıyla ilgili uyarıda bulunduğunuzdan emin olun.
  • Sizin için en değerli ürünlerinizi listenin başında tutun.
  • Mobil cihazlarda en iyi sonuçları veren alışveriş reklamları, alışveriş yapanların katılımını 3 kat artırıyor.

Müşterilerinizi Gmail reklamlarıyla yeniden etkileşime geçirin

Yeniden pazarlama kampanyaları ve dinamik yeniden pazarlama reklamları Gmail’e genişletildi. Bu doğrultuda müşterilerinizle doğru zamanda doğru teklifi gelen kutusunda sunma şansı elde edersiniz.  Örneğin, bir kullanıcı dinamik yeniden pazarlama reklamınızı tıkladığında ve dört adet ürününüz arasında hızlıca gezindiğinde onu kapsamlı bir alışveriş deneyimine yönlendirebilirsiniz.

Başlamak için hazır mısınız? Yılbaşı yaklaşıyor ve sizlere bol satışlı bir dönem diliyoruz. 🙂