Yer Uzantısını Neden Kullanmalıyız?

 

Google Reklamlarında yer uzantıları, işletme adresinizi reklam metniyle birlikte göstermenize imkan tanır. Bu uzantıyla kullanıcılar işletmenizin yerini, size olan mesafelerini daha reklama tıklamadan görmüş olurlar. Bu sayede işletmenizden uzak olduğu için hizmet alamayacak kişiler daha maliyet oluşturmadan reklamınıza tıklamayacak ve bir nebze daha potansiyel müşteriler için ödeme yapmış olacaksınız.

Yer uzantıları aynı zamanda reklam alanlarında daha geniş yer kaplamanızı sağlayarak reklamınızı daha görünür kılar. Bu da sizin daha yüksek tıklama oranları elde etmenize olanak tanır. Bildiğiniz üzere yüksek tıklama oranları daha yüksek kalite puanı oluşturarak maliyetlerinizin azalmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda kullanıcılar bu uzantıya tıklayarak işletmenizin çalışma saatleri, telefon numarası gibi daha geniş bilgilere de ulaşabilirler.

Yer Uzantıları Nasıl Görünür?

Uzantılar reklam metinlerimizin altında ufak bir yer işaretçisi ile birlikte görüntülenir. Sistem bu verileri Google Benim İşletmem hesabınızdan alır. Bazı durumlarda belli bir ortalama puana sahip kullanıcı yorumlarını da reklam ile birlikte gösterebilir.

Yer uzantısını kullanmak için yapmanız gereken tek şey Google Benim İşletmem yöneticiniz ile reklamlarınız arasında bir bağlantı kurmaktır. İşletmenize ait bir harita kaydınız var ve aktif olarak reklam veriyorsanız en kısa zamanda bu uzantıyı kullanmaya başlamalı ve reklam performansınızı artırmalısınız. Hesap uzmanları bu uzantıyı kullanmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş: