Akıllı Teklif Stratejilerinin Düzenlenme Biçimine İlişkin Yeni Değişiklik

Akıllı teklif, dönüşüm değeri ve dönüşüm hedeflerine ulaşmaya yardımcı olacak dört otomatik teklif stratejisinden oluşur. Kullanıcılardan alınan geribildirimlere bakıldığında bu teklif stratejilerinin hangisinin işletmeler için uygun olup olmadığının net olmadığı görülmüştür. Bu nedenle kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için teklif stratejilerinin arama ağı kampanyalarına yönelik düzenleme biçimini ve doğru teklif stratejisinin seçilmesine yardımcı olacak şekilde değişiklikler yapılmıştır.

Bu değişiklikler ile beraber Hedef EBM dönüşümleri arttırma; Hedef ROAS dönüşüm değerini arttırma teklif stratejileriyle gruplanacaktır. Kısacası dönüşümleri arttırma stratejisi, isteğe bağlı bir hedef EBM’ye; dönüşüm değerini arttırma stratejisi ise isteğe bağlı bir hedef ROAS’a sahip olacaktır.

Bu değişiklikler sonrasında kullanıcılar Hedef EBM’yi ve Hedef ROAS teklif stratejisi olarak kullanılmaya devam edilebilecektir. Bu stratejiler yeni güncellenmeden etkilenmeyecektir. İsteğe bağlı hedef EBM ve hedef ROAS kullanıldığında alacağınız performans şuan ki hedef EBM ve hedef ROAS teklif stratejileriyle aynı şekilde optimize edilecektir. İsteğe bağlı alanları kullanıcıların önümüzdeki aylarda görmeye başlayabileceğini Google duyurmuştur.

Bu alanlar eklenene kadar Hedef EBM ve Hedef ROAS teklif stratejilerini kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda güncellenmiş seçenekler görülecektir. Bunlar;

  • İsteğe bağlı hedef EBM ile dönüşümleri arttırma
  • İsteğe bağlı hedef ROAS ile dönüşüm değerini arttırma

şeklinde olacaktır.

Bu güncellemeler aktif hale geldiğinde hesaplarınızda bu stratejilere geçilmeden önce bildirim olarak yeniliklerden haberdar olabileceksiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş: