Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri Güncelleniyor

Anahtar kelime, müşterilerinizin aradıkları terimlerle reklamlarınızı eşleştirmek için kullandığınız kelime ve kelime öbekleridir. Anahtar kelime eşleme ise açık artırma kapsamında reklamlarınızın değerlendirilmesi için anahtar kelimelerinizin, kullanıcılara arama sorgularıyla ne kadar yakın anlamla eşleşmesi gerektiğini belirler.

Yeni bir güncelleme ile sıralı eşleme ve geniş eşleme düzenleyici özelliklerinde Google tarafından değişiklik yapıldı. Bu güncelleme sayesinde artık kullanıcıların ne aradıklarına bakılmaksızın müşterilerinize kolayca ulaşmanızı sağlayacak.

Eşleme türleri basitleşti

Kullanıcılarınıza aşağıdaki maddelerde belirttiğimiz eşleme türlerini kullanarak ulaşabiliyorsunuz:

  • Yüksek hassasiyet sağlayan tam eşleme
  • Erişim için geniş eşleme
  • Ve bunları daha dengeli şekilde sunan sıralı eşleme ve geniş eşleme düzenleyicisi

Geniş eşleme düzenleyicinin en iyi performans sağlayan özellikleri daha fazla kontrollü olmasını sağlamak ve daha kapsamlı erişime sahip olmanız için sıralı eşlemeye getirildi. Bu düzenleme ile birlikte sıralı eşleme, geniş eşleme düzenleyicisini kapsayacak şekilde çalışacak, anlam bakımından önemli olan durumlarda kelime sırasını yine dikkate almaya devam edecek. Bu da sizlere anahtar kelimeleri yönetirken kolaylık sağlayacak.

Yalnızca sıralı eşleme seçeneğini kullanarak istediğiniz arama sonuçlarına sahip olacaksınız ve istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmayacaksınız.

Örnek olarak anahtar kelimeniz “Ankara ile İstanbul arası taşıma hizmetleri” veya +Ankara +ile +İstanbul +arası +taşıma +hizmetleri olarak seçilsin. Arama sorgusu Ankara ile İstanbul arası taşıma hizmetleri ise sıralı eşlemeden tetiklenir. Ankara ile İstanbul arası kurumsal taşıma hizmeti arama teriminde ise eskiden geniş eşleme düzenleyici üzerinden tetikleniyordu, şimdi ise güncellenen sıralı eşleme seçeneği ile tetiklenecek. İstanbul ile Ankara arası taşıma hizmetleri olan arama sorgusu ise güncellenmiş sıralı eşleme ile eşlemeyecek.

Geniş eşleme düzenleyici seçeneği Temmuz ayından sonra artık kullanılmayacak. Google Ads, geniş eşleme düzenleyici ile kullandığınız anahtar kelimeleri bu yeni davranışları kullanarak yayınlanmaya devam edecek. Bundan sonra geniş eşleme düzenleyicisi yerine sıralı eşleme seçeneğini kullanarak anahtar kelime çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Anahtar kelime ve eşleme seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için müşteri yetkililerimizden randevu oluşturabilirsiniz.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş: