Duyarlı Arama Ağı Reklamları, Arama Ağı Kampanyaları için Varsayılan Yeni Reklam Türü Oldu

Google, Google Ads’deki Arama Ağı kampanyalarında varsayılan reklam türünü duyarlı arama ağı reklamları olarak düzenledi.  Bu güncelleme ile duyarlı arama ağı reklamları varsayılan seçenek olarak makine öğrenimi sayesinde doğru kullanıcıya, doğru zamanda, doğru metin kombinasyonları ile mümkün olduğunca en iyi sonucu sizlere sunacak.

Duyarlı arama ağı reklamları oluştururken yüksek performans elde etmek için üzerinde durulması gereken önemli noktalar vardır.

1) Reklam gücü metriği duyarlı arama ağı reklamlarının performansı için belirttiği sonuçtur.  Güçlü bir reklamınız varsa “Mükemmel”,  zayıf bir reklam oluşturduysanız “Zayıf” olarak belirtir. “Zayıf”tan “Mükemmel”e yükseltmek reklamlarınızdan ortalama %9 daha fazla tıklama ve dönüşüm almanızı sağlar.

2) Geri sayım özelleştiricileri ve yer ekleme özelliğini kullanarak müşterilerinize anlamlı ve alakalı reklamlar gösterebilirsiniz.

3) Akıllı teklif ve anahtar kelime stratejisini geniş eşleme olarak kullanmanız duyarlı arama ağı reklamlarında erişiminizi en üst düzeye çıkararak daha iyi performans almanızı sağlar.

Son olarak, kampanyalar arası öge raporlamayı kullanarak müşterileriniz için en fazla hangi reklam unsurlarının önemli olduğunu inceleyebilirsiniz.

Duyarlı arama ağı hakkında daha fazla detay almak istiyorsanız müşteri yetkililerimizden randevu alarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş: