Duyarlı Arama Ağı Reklamları

Hala beta sürümünde olan Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ile potansiyel müşterilerinize en doğru mesajlarla ulaşmak artık çok daha kolay!

Bir duyarlı arama ağı reklamı, başlıklar için 15 seçenek ve açıklama satırları için 3 seçenek içerir. Mümkün olduğunca çok başlık eklemeye özen gösterin. Belirli bir başlık performansı düşürürse sistem, o başlığı yayınlamayı durduracaktır. Farklı başlık varyasyonları ekleyerek en ilgi çeken reklam metinlerini oluşturun. Anahtar kelimeleri içeren metinler ile de kalite puanlarınızı artırın.
Reklamlarınızı oluşturduktan sonra sistem makine öğrenimi tekniklerinden yararlanarak, en iyi performans gösteren 3 başlık ve 2 açıklama satırını seçecek bu metinler Google arama sonuçlarında yayınlanacaktır.

Çoğu kullanıcı için reklam grubu başına bir duyarlı arama reklamı yeterli olacaktır. Çok sayıda seçeneğe sahip güçlü bir duyarlı reklam, bir metin reklamdan çok daha iyi performans gösterir. Her bir reklam grubuna üç adede kadar duyarlı arama ağı reklamı eklenebilir. Bu durum genellikle belirli manşetlere veya açıklama satırlarına yönlendirmeyi tercih eden reklam verenlere yöneliktir.

Mümkün olan en iyi metin reklamları oluşturabilmek için ilginizi çekebilecek birkaç not ekledik;

• Başlık bir, başlık iki ve açıklama satırı bir bölümlerine işletmeniz için en önemli zorunlu metinleri ekleyin.
• Arama sonuçlarında 3. Başlık ve ikinci açıklama metini satırlarının yayınlanması için yeterli alan yoksa gösterilemeyeceğini unutmayın.
• Reklam metinlerinizdeki alanları mümkün olduğunca birbirinden farklı metinlerden oluşturup özgünleştirin.

Duyarlı arama ağı reklamları ne kadar esnek ve güçlü reklamların olabileceğini gösterir. Üstelik en güzel yanı da makine öğrenmesi tekniklerini kullanarak en iyi performans gösteren reklamı sistemin kendisi seçmektedir. Duyarlı arama ağı reklamlarının hala beta sürümünde olduğunu ve henüz tüm hesaplarınızda görünemeyebileceğini de unutmayın!