E-posta Doğrulama ile Reklamlardan Nasıl Daha Fazla Fayda Sağlanır?

 

Nitelikli potansiyel müşteri adaylarını, açılış sayfamıza yönlendirmek için doğru anahtar kelime ve stratejileri belirlemek, doğru reklam metinleri yazmak gibi işlemler titizlikle uygulanması gereken, zaman gerektiren işlem türleri içerisinde yer almaktadır.

Potansiyel müşteri adaylarınız, reklamı tıklayıp internet sitenizde yer alan formunuzu doldurmaya başlarlar, ancak 10 müşteri adayından 1 tanesi yanlış bir e-posta adresi girebilir. Örneğin; gmail yerine gmal yazabilir ve böylece müşteri adayınıza ulaşmanız zaman alabilir.

Bu konuda reklam çalışmalarınızdan elde ettiğiniz müşteri adaylarınıza daha doğru bir ulaşım sağlayabilmenin ve kaybedilen potansiyel müşterilerinize yeniden ulaşabilmenin yeni ve kolay yolu: e-posta doğrulama

E-posta doğrulama nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, e-posta doğrulama, bir e-postanın kendisine bir e-posta göndermeden teslim edilip edilmeyeceğini belirleyen bir hizmettir.

E-Posta doğrulama sağlayıcıları; zayıf sözdizimlerini düzeltir, zararlı dataları temizler ve e-mail adresine ait alan adı (domain) ve posta kutusuna ping göndererek teslim edilebilirliğini kesinleştirir.

Peki bu neden önemlidir?

E-posta gönderen her şirket, yalnızca e-posta adreslerini toplamak için en iyi yöntemleri kullanıyor olsa bile e-posta pazarlama veritabanlarının her yıl bağlantılarının %22,5’ini kaybediyor.

Bunların önüne geçebilmek ve verilerin kalitesini iyileştirebilmek için e-posta doğrulama kullanılabilir ve böylece daha yüksek yanıtlama oranlarına erişilebilir.

E-posta doğrulama nasıl çalışır?

E-posta doğrulama, bir e-posta adresinin teslim edilip edilemeyeceğini belirlemek için dört adımlı bir işlem kullanır.

Eksik bir “@” işareti veya “gmail.com” yerine “gmal.com” gibi kötü yazım ve sözdizimi yakalar ve düzeltir. E-posta doğrulaması, bir adresin e-posta etki alanındaki yazım hatalarını yakalar.

  • Riskli veya muhtemelen kötü huylu e-posta adreslerini belirler.
  • E-posta alanını kontrol eder.
  • E-postanın posta kutusuna ping atar.

Her e-posta adresi bu dört aşamalı işlemi tamamladığında, bir durum kodu eklenir. Bu durum kodu, e-posta adresinin verilip verilmediğini , onaylanmadığını veya teslim edilemeyeceğini ve nedenini belirler.

E-posta Doğrulamasıyla Müşteri Adayınızı Anında Kontrol Edin

E-posta doğrulama, gerçek potansiyel müşterileri yakalamanızı sağlamak için etkili bir yoldur. Hatalı e-postaları giriş noktasında durdurup müşterilerden doğru adresleri girmelerini isteyerek, bu değerin bir kısmını yeniden yakaladığınızdan emin olabilirsiniz.