E-posta Doğrulama ile Reklamlardan Nasıl Daha Fazla Fayda Sağlanır?

 

Günümüz dünyasında, dijitalleşmenin de getirisiyle, internet sitelerinde sürekli düzenlemeler ve güncellemeler sağlıyoruz. Bu durumun temelinde hem Google kısmı için kabul edilebilir bir web sitesine sahip olmak hem de müşteri deneyimini iyileştirmek yatıyor.

 

Web sitelerimizde, siteye giren müşterilerimizin kişisel bilgilerini bırakabileceği iletişim ya da kayıt formları oluşturabiliyoruz. Burada hedeflenen nokta, müşteri işini kolaylaştırmak ve aynı zamanda kişisel bilgileri aracılığıyla müşteriye ulaşmak. 

Oluşturulan iletişim veya kayıt formlarında kişiden adı- soyadı, telefon numarası ve e-posta adresi gibi bilgiler isteniyor, ancak bazen müşterilerimiz yanlış bir e-posta adresi ekleyerek formu gönderebiliyor. Bu noktada e-posta doğrulama uygulaması ile yanlış yazılan e-posta adreslerinin önüne geçilebilecek.

 

Peki e-posta doğrulama nedir ve nasıl çalışmaktadır? 

Bu uygulama bir e-postanın doğru olup olmadığını, kendisine bir e-posta göndererek test etmektedir, ayrıca harf hatalarının da önüne geçip uyarıda bulunabilir. Zararlı e-posta adresleri de tespit edilebilmektedir.

 

4 aşamalı bir süreçten geçerek bir durum kodu oluşturulmaktadır.

 

  1. Yazım hataları tespit edilir.
  2. Zararlı e-posta adresleri belirlenir.
  3. E-posta alanı kontrol edilir.
  4. E-postaya doğrulama amaçlı olarak kontrol pingi atılır.

 

Günümüzde ‘’e-posta pazarlama veritabanlarının her yıl bağlantılarının %22,5’ini kaybetmesi’’ durumu yukarıda belirttiğimiz sebeplerle gerçekleşmektedir.

 

E-posta doğrulama ile doğru ve gerçek müşterilerinize ulaşabileceğiniz için reklam çalışmalarından aldığınız verimlerde de değişkenlikler olacaktır, böylece yatırdığınız reklam ücretlerinize karşılık gelebilecek yatırım getiriniz, sadece küçük detaylar ile doğrulandığında pozitif bir şekilde ilerleme imkanına sahip olacaktır.

 

Kaynak: wordstream.com

Bu Gönderiyi Paylaş: