Etkileşim Reklam Kampanyası ve Avantajları

Kullanıcılar, sadece reklamlarınızla etkileşimde bulunduğunda ödeme yapacağınız ve bu anlamda maliyet konusunda yüksek avantaj elde edebileceğiniz Google’ın zengin medya reklam biçimi “etkileşim reklamları”nın eğer sektörünüz için uygun, web siteniz için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz

hand pressing social media buttons

Marka mesajınızı hedef kitlenize direk ulaştırmanızı sağlayan ve hedef kitleniz ile kuracağınız bağlantı esnasında ürün ya da hizmetinizle onları cezbedebileceğiniz etkileşimli reklamlar, doğru bir kitle ile iletişime geçmek isteyen, amacı doğrudan yanıt ya da marka bilinirliği olan reklam veren için etkin bir mecradır.

Etkileşim reklamlarının reklam veren açısından birçok avantajı bulunuyor.

Bu reklam türü sayesinde doğru müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz.

Markanızın tanıtımını yaptığınız reklamlarda görüntülü reklam ağındaki birçok hedefleme seçeneğinin yanında, kişilerin ilgi alanlarına göre hedefleme yapma seçeneği, reklamlarınızı daha çok kişiye ulaştırarak onların markayla etkileşim geçmesini sağlar. Ve en önemlisi sadece nitelikli etkileşim olduğunda ödeme yaparsınız. Nitelikli etkileşimi, müşterilerinizin, ilgili reklamda verilen “marka mesajını almayı tercih etmeleri” olarak tanımlayabiliriz. Belirli kıstaslar çerçevesinde tespit edilen nitelikli etkileşimlere örnek olarak bir reklam üzerinde fare imlecinin 2 saniye ya da daha fazla süre ile durmasını örnek olarak gösterebiliriz.

Var olan birçok zengin medya biçiminden birini tercih edebilirsiniz.

Görüntülü reklam ağında, isterseniz ses, isterseniz görüntüye ağırlık vererek marka mesajınızı direkt iletebileceğiniz reklamlar oluşturmanız mümkün.

Kazara olabilecek etkileşimleri engelleyen reklamlarda iki ana biçimden bahsedebiliriz:

1-Işık kutusu

Işık kutusu reklamları standart formatta oluşturulmuş bir görüntülü reklamı büyük bir zemine dönüştürerek reklamın açılış sayfası formatında görüntülenmesini sağlar. Işık kutusu reklamları ile kullanıcılar sitenizdeki videoları direk reklam üzerinden izleyebilir ya da sitenizde ön plana çıkarmak istediğiniz bir kampanyanın detaylarına ya da kataloğunuza bakabilir.

2-Fareyle Üzerine Gelince Oynayan Reklamlar

Fare imlecinin reklamın üzerine gelmesiyle aktive olan reklamlar ise video reklam formatında olup, fare, reklamın üzerinde 2 saniye tutulduğunda otomatik olarak oynamaya başlar. Farklı dikdörtgen bir zeminde aktive olması kullanıcının dikkatini daha çok çekecektir.

etkileşimli reklam1

etkileşim 2

Reklamın tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

https://bit.ly/19yeklz

Kimler etkileşim kampanyası oluşturmalıdır?

Kitleleri cezbetmeye çalışan, yalnızca tıklama başına maliyet ödeme stratejisini kullanan, marka hedeflerini ön planda tutan reklam verenler etkileşim kampanyasını kullanarak sektörlerinde ciddi avantajlar sağlayabilirler. Özellikle sitelerinde kullanıcılar için hazırladıkları tanıtım videoları ya da ürün katalogları bulunan reklam verenler, halihazırda bulunan videolarını ya da kataloglarını etkileşim reklamlarını oluştururken kolaylıkla kullanabilirler. Bu sayede ekstra bir video ya da katalog hazırlamalarına gerek kalmaz.

Etkileşim reklamlarınız hazırlarken sektörünüze uygun yapabileceğiniz seçimlerin yanında ölçümlerken de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Reklamlarınızın etkileşimini, tıklamalar sütunundan ortalama etkileşim başına maliyeti ise “Ort. TBM” sütunundan takip edebilirsiniz.

Etkileşim reklamları oluştururken, kampanya türü olarak “Yalnızca görüntülü reklam ağı – Etkileşim” seçeneğini tercih etmeniz ve hesabınızda bulunan diğer kampanyalarınızdan farklı bir kampanya oluşturarak tüm ayarlarınızı buna göre yapmanız gerekir.

Bu Gönderiyi Paylaş: