Google Ads Dinamik Hariç Tutma Listeleri Çok Yakında

Google, reklam ortaklarının güvenine değer vermekte ve uygunsuz içerikleri reklam ağının dışında tutan teknoloji ve politikalara güçlü yatırımlar yapmaktadır. Ve buna bağlı olarak Google; Google Ads’de dinamik hariç tutma listelerinin kullanıma sunulacağını açıkladı.  Dinamik hariç tutma listeleri, reklamların web sitelerinde veya web sayfalarında gösterilmesini engellerken bu süreci otomatikleştirmeyi sağlamaktadır. Bu özellik, reklamverenlerin reklamlarının kendi marka veya kampanyalarıyla ilgili olmayan bir içerikle yayınlanmasının önlenmesine olanak sağlamakta ve reklamverenlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Dinamik hariç tutma listeleri web sayfalarını ve etki alanlarını içerebilir ve çeşitli şekillerde indirilebilir.

Şu anda da aslında reklamverenler kendi reklamları için hariç tutma listelerini kullanabilmekte ve güncelleyebilmektedir. Fakat kullanıcılardan gelen geribildirimlerle beraber web sayfalarını veya web sitelerini engellemek için özel kaynaklar ve düzenli güncellemeler gerektiği ve az personeli olan küçük kurumlar için zorluk oluşturulduğu belirlenmiştir. Bu yüzden bu süreci basitleştirecek dinamik hariç tutma listeleri oluşturulmuştur. Dinamik hariç tutma listelerinin reklamverenlerin güvendikleri üçüncü şahısların uzmanlığından yararlanmalarına olanak sağlanmıştır. Başka bir deyişle reklamverenlerin, listeleri kendilerinin güncellemesine gerek kalmadan üçüncü taraflar tarafında yönetilebilir. Reklamverenler Google Ads hesabına dinamik hariç tutma listesi yükledikten sonra, yeni web sayfaları veya alanlar eklendikçe otomatik güncellemeleri planlar ve hariç tutma listelerinin güncel ve etkin kalmasını sağlar.

Bunun yanında reklamverenler, marka güvenliği hariç tutmalarının haricinde kişiselleştirilmiş performansa dayalı hariç tutmalardan da yararlanabileceği unutulmamalıdır.

Reklamverenlere, kendi reklamlarının hedeflerine ve markalarına uygun olmayan içeriği göstermesini engellemek için konu hariç tutma ve içerik hariç tutma kampanyalarında her zaman ek kontroller kullanmaya devam etmeleri önerilmektedir.

Bu Gönderiyi Paylaş: