Google Ads Politika Güncellemesi – Yeni Devlet Hizmetleri Politikası

Google, Mayıs 2020 tarihinden itibaren diğer kısıtlanmış işletmeler politikasını güncelleyeceğini, ayrıca yeni bir Devlet Belgeleri ve Resmi Hizmetler Politikası ekleyeceğini ve Diğer Kısıtlanmış İşletmeler Politikasının bir parçası olan, Ücretsiz Ürün Satışı hakkındaki mevcut politikanın kaldıracağını duyurdu.

Google, doğrudan devletten veya yetkili bir sağlayıcıdan alınabilen belgeler ve/veya hizmetlere ilişkin reklamlara, bu ürün veya hizmetlerin alınmasıyla ilgili olarak sunulan yardımlar da dahil olmak üzere, artık izin vermeyecektir. Yetkili sağlayıcı, genellikle devlet tarafından yürütülen veya şimdiye kadar devlet tarafından sağlanan belirli hizmet veya ürünleri sağlamak üzere asıl sağlayıcının (devlet) resmi olarak görevlendirdiği veya atadığı tanımlanmış bir şirkettir. Yetkili sağlayıcıların veya bayilerin tanıtım yapması yasaklanacaktır. Bu politika, ürün veya hizmet için reklam veren tarafından alınan ücret ne olursa olsun geçerli olacaktır. Bu yeni politika, doğrudan devletten veya devletin yetkilendirdiği sağlayıcıdan elde edilebilecek resmi belge veya bilgilerin alınmasını, yenilenmesini, değiştirilmesini veya aranmasını kolaylaştıran belge veya hizmetlerin tanıtımını yasaklayacaktır.

Örnekler (kapsamlı bir liste değildir): Pasaportlar ve vatandaşlığa ilişkin diğer türde belgeler, kalıcı ikamet belgesi, göçmenlik durumu/kayıt belgesi, ehliyetler, vizeler ve Elektronik Seyahat İzinleri (ETA) gibi seyahat belgeleri, sosyal güvenlik kartları, avcılık veya balıkçılık ruhsatları, silah ruhsatları veya tescilleri ve resmi makamlardan alınmış, doğum belgesi, evlilik cüzdanı, askerlik kayıtları gibi belge veya bilgiler.

Bu politika, devletten veya yetkilendirilmiş bir sağlayıcıdan doğrudan alınabilen genele açık belge veya hizmetlerin uygulanmasına veya bunlar için ödeme yapılmasına ilişkin yardımların tanıtımını da yasaklayacaktır.

Örnekler (kapsamlı bir liste değildir): Devlet atamaları veya ödenekleri için başvuruda bulunmayla ilgili yardım, resmi adres değişikliği, resmi ad değişikliği, devlette kalmış alacaklar veya posta bekletme için talepte bulunmayla ilgili yardım, köprü gişeleri veya trafik yoğunluğu vergisi gibi ulaşım ücretlerinin ödenmesiyle ilgili yardım.

Google, ayrıca vergi iadesiyle ilgili hesaplama ve belge hazırlama hizmetleri, yasal hizmetler, işletmeler arası (B2B)/kuruluş hizmetleri, asıl amacın danışmanlık olduğu ve yalnızca belirli seyahat belgelerinin alınmasıyla ilgili yardım olmadığı göçmenlik avukatları veya göçmenlik danışmanları gibi profesyonel hizmetleri ise bu politikayla yasaklamayacağını duyurmuştur.

 

Bu Gönderiyi Paylaş: