Hedef ROAS Teklifini Kullanarak Geniş Ölçekte Yüksek Değerli Uygulama Kullanıcıları Edinme

Uygulama işini büyütme konusunda yatırım ve gelir getiriniz optimizasyon için çok önemlidir.

Firebase SDK’sı dönüşüm raporlama özelliği olan bir Android uygulamanız varsa bu optimizasyonu Yüklemelere yönelik uygulama kampanyalarından Hedef ROAS teklifini kullanabilirsiniz. Bunun için sadece istediğiniz ROAS’ı ve bütçenizi girmeniz yeterlidir. Google bu bilgileri dikkate alarak uygulamanızın performans hedefleri doğrultusunda yeni kullanıcılar bulur.

Hedef ROAS’ı belirlediğinizde aslında Goole Ads’e harcadığınız ücret karşılığında elde etmek istediğiniz ortalama değeri belirtmiş oluyorsunuz. Bütçeniz, hedef ROAS’ta yüksek uygulama içi işlem değeri elde etmek amacıyla kullanılacaktır.

Günlük bütçenizi de dikkate alarak, kampanya ölçeğiniz ve hedef ROAS arasındaki dengeyi korumaya çalışmanız önemlidir. Yüksek bir ROAS hedefi yükleme sayısını azaltmaktadır. Düşük bir ROAS ise; kullanıcılara ulaşma potansiyelini arttırmaktadır.

Uygulama katmanlarınızda ROAS hedefini kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

  • Yeni yüklemelere yönelik uygulaması kampanyası oluşturun.
  • “Teklif verme” bölümünü seçin.
  • “Hangi hedefe odaklanmak istiyorsunuz?” açılır menüden “uygulama işi işlem değeri” seçeneğini seçin.
  • İstediğiniz reklam harcamalarından Elde Edilen Gelir Hedefi yüzdesini girin.
  • Uygulamanıza yönelik uygun bir ilk hedef ROAS belirlemek için Reklam Harcamalarından Elde Edilen Gelir Hedefi kampanyası kullanmadan önce bir işlem başına maliyet hedefi kampanyası kullanmanız önemle tavsiye edilir.
  • Kampanyanızı başlatabilirsiniz.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş: