Instagram Online Ödeme Güncellemesi

Sosyal medya aracılığıyla restoranlara, otellere rezervasyon yapmak, yeni kıyafetler almak çok daha kolaylaşıyor. Dijital reklamcılık alanında gün geçmiyor ki bir gün daha yeni gelişmeler olmasın. Sosyal medyanın çok büyük kitlelere ulaşması ile sosyal medya platformları arasında rekabet günden güne arttı. Instagram online ödeme güncellemesiyle bir adım daha öne geçiyor diyebiliriz.

Kullanıcıların sosyal medya uygulamalarında moda ve seyahat sayfalarında geçirdikleri zamanlar ortada. Kendinizin Instagram kullanım günlüğünüzü düşündüğünüzde bu zamanın oldukça uzun olduğunu göreceksiniz. Bir de o sayfalardan direk alışveriş yapabilseydik veya en sevdiğimiz restorandan rezervasyon yapabilseydik, ticareti yapanlarla diğer platformlar aracılığıyla işlem yapmasaydık sizce nasıl olurdu?

Evet harika olurdu dediğinizi duyar gibiyim. Belki kulağa hayal gibi geliyor fakat Instagram bu konuda yeni haberlerle karşımıza çıkıyor. Artık bu konu gerçek olmak üzere.

Instagram Üzerinden Online Ödeme ve Rezervasyon

Instagram kullanıcıları, uygulamayı hiç terk etmeden online alışveriş ve rezervasyon yapabilecek. Bunun için sadece kredi kartı bilgilerini girmek yeterli olacak. Hepimizin en çok önem verdiği şey olan güvenlik sorunu da düşünülmüş. Kişiye özel alışveriş şifresi sayesinde de hesap bilgilerimiz güvende olacak. Yanımızda kredi kartı bile olmadan alışveriş yapabileceğimiz günler yakın. Ayrıca, bu konuda bir diğer haber de teknoloji sitesi TechCrunch’ tan geldi. Yaptıkları habere göre bu işlemlere sinema bileti alır gibi alışveriş imkanı da gelecekmiş. Sabırsızlanmamak elde mi?

Şimdi gelelim Instagram bu konuda ne aşamada sorusunun cevabına.  Instagram platformdaki markalar için giderek daha fazla ticaret seçeneği üzerinde çalışmakta. Instagram geçtiğimiz yıl ABD’deki işletmelerin ürünlerini organik paylaşımlarında etiketlemelerine olanak sunan yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmuştu. Sosyal medya devi Instagram şimdi aynı deneyimi Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’de bulunan, çok büyük markalardan küçük işletmelere, ürün ve hizmetlerini Instagram aracılığıyla müşterilerine ulaştırmak isteyen herkese sunuyor.

Online ödeme ile ilgili bu haber bu harika özellik özellikle e-ticaret sitelerini oldukça heyecanlandıracağa benziyor.  Üstelik bu özelliğin beklediğimizden çok daha yakın zamanda etkinleştirileceğini söyleyebiliriz çünkü ABD’de bu özellik deneme amaçlı açıldı. Sadece sınırlı sayıda firma ve kullanıcıya sunulan bu hizmet için ilk yorumlar gayet güzel. Umarım en kısa sürede biz de bu avantajlı durumdan faydalanabiliriz. Instagram’ın açıklamasına göre yakın zaman içerisinde tüm dünyaya açılacak.

 

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş: