Kampanya Performansınızı Artıracak 5 Google AdWords Özelliği

Google aramalarında daha çok potansiyel müşteriye ulaşıp, firmanızı tanıtmanızı sağlayacak 5 kritik Adwords özelliğini bu yazımızda ele alacağız.

1- Sadece Çağrı Kampanyaları:

Google, ticari kuruluşlara telefon üzerinden ulaşmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak “Sadece Çağrı” kampanyaları yapmaktadır. Bu tür kampanyalar, esas amacı randevu vermek olan diş doktorları ya da otomobil tamircileri için çok kullanışlıdır. Bu kampanya kullanıldığı zaman bir müşteri  “Sadece Çağrı” reklamınızı tıkladığı zaman ücretlendirilirsiniz. Bu tip reklamlarda kısa bir iş tanımı dışında sadece bir telefon numarası ve “Ara” butonu vardır.

“Sadece Çağrı” reklamları sadece mobil telefonlarda görüntülenir.

2- Video Kampanyası Güncellemeleri (TrueView):

TrueView reklamlar, potansiyel müşterilere firmanız hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı ve reklam tıklandığında doğrudan web sitesine yönlendirmesini sağlamaktadır.  Ek olarak benzer videolar ve çalma listeleri tavsiye etme gibi oldukça kullanışlı özellikler de sunmaktadır. TrueView reklamlar mobil cihazlarda, akıllı televizyonlarda ve bilgisayarda yayınlanır. Bu sayede reklamlar birden fazla dolaşıma katılabilir. Ayrıca şirketler Google Merchant Center’a bağlanarak videolara ürünlerini de ekleyebilirler.

3- Snippet Reklam Uzantıları:

Google firma ve ürünleriyle ilgili bilgileri reklam içerisinde gösteren snippetlar kullanmaktadır. Bu snippetlar sayesinde firmalar, tarzlar, ürün türleri hakkında her türlü bilgiyi reklamlarına ekleyebilecek. Reklam uzantıları kalite puanı için önemli bir yere sahip olduğu için snippetlar’ı kullanmak oldukça önemlidir. Google firmaların tatil sezonlarında sundukları özel teklifler için dahi snippetlar yayınlamaktadır.

4- Gmail Reklamları

Gmail reklamları da Google Adwords üzerinden yayınlanabilmektedir. Bu reklamlar marka bilinirliği reklamının bir bölümü olarak düşünülebilir ve şirketler istedikleri ürünleri, teklifleri ya da hizmetleri renkli ve zengin içerikle birlikte sunuyor. Gmail reklamları tek görsel, tanıtım yazısı il birlikte görsel ya da tek reklamda birçok ürün kullanabilmektedir. Gmail reklamlarının amacı satış sağlamaktır. Bu tip reklamlarda hedef kitle belirleme seçeneği kullanılabilmektedir. Yani anahtar kelime, demografi ya da takipçilere göre hedef kitle belirlemek mümkündür.

5- Yeniden Pazarlama Listeleri

Yeniden pazarlama listeleri kısaca reklam verenlerin daha fazla önem verdiği kullanıcıları hedeflemesine olanak tanıyan bir özelliktir. Örneğin, firmalar web sitesini ziyaret etmiş ve bir ürünü incelemiş ama almamış müşterilere daha sonra benzer bir ürün aradığında reklamlarını göstermeye devam edebilir.

Yukarıda belirttiğimiz 5 özelliği kullanarak kampanya performansınızı artırıp yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş: