Reklam Rotasyonu Ayarları

WDB9

Reklam rotasyonu, reklamlarınızın gösterimine dair istekte bulunabileceğiniz bir özelliktir. Seçilen reklam rotasyonu ayarına göre reklamlar dönüşümlü gösterilir.

4 farklı reklam rotasyonu ayar kullanılabilir.

Tıklamalar için optimize et: Bu ayar daha fazla tıklama sağlaması beklenen reklamları gösterir. Bu ayar için geçmiş veriler kullanılır.

Dönüşümler için optimize et: Daha fazla dönüşüm sağlaması beklenen reklamları gösterir. Bu ayar için dönüşüm oranları değil dönüşüm sayıları dikkate alınır.

Eşit sıklıkta dönüşümlü yayınla: 90 gün boyunca reklamları performanstan bağımsız olarak daha dengeli bir dağılımla gösterir, ardından tıklamalar için optimize eder.

Süresiz olarak dönüşümlü yayınla: Tüm reklamları eşit sıklıkta gösterdiği gibi 90 gün sonunda herhangi bir optimizasyona gitmez.

Verilerinizin durumu, hedefiniz ve stratejilerinize göre bu rotasyonlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Metinlerinizin süresiz dönüşümlü olarak gösterimi hesabınıza uzun vadede zarar verebilir, bunun yerine bir süre sonra optimize olmasını sağlamak için Eşit sıklıkla dönüşümlü yayınla veya dönüşümler için optimize et seçeneğini kullanabilirsiniz. Tıklamalar için optimize et seçeneği ise en sık kullanılan rotasyon çeşididir.