Remarketing Kitlesi Nedir?

Remarketing en temel anlamıyla sitenizi ziyaret eden kişilerin daha sonrasında ziyaret ettikleri bu sitelerde tekrar reklamlarınızı görmelerini sağlamaktır. Böylece ziyaretçiler sayfanızdan ayrılsa bile tekrar sayfanıza girip etkileşim sağlayabilir.  Remarketing ile potansiyel müşterilerinizin ürün veya hizmetinizi hatırlatma şansı yakalarken müşterinin aklında yer edinmiş olursunuz. İşletmelerin, siteleri üzerinden satışlarını arttırarak, kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler kazandırır. Bu nedenle yeniden hedefleme olarak kullanılan remarketing en çok tercih edilen pazarlama yöntemlerinden biridir.

Dijital pazarlamada en önemli şeylerden biri de zihinde algı yaratmaktır. Bu reklamları görüntüleyen ziyaretçiler zaten daha öncesinde sizin sayfanızı ziyaret ettiği için sitenizle veya ürünlerinizle ilgilendiğini gösterir. Fakat bir ürünü veya hizmeti ilk gördüğümüzde satın almayabiliriz. Remarketing, etkileşimi tekrar harekete geçirmek için güzel bir fırsattır.

Farklı ürün veya hizmetleriniz için farklı remarketing çalışması yaparsanız insanların daha çok dikkatini çekecektir ve dönüş oranınız daha da artacaktır. Farklı reklamlar yayınlamak kullanıcıları da sıkmayacaktır. Doğru yapılan yeniden pazarlama kampanyası ile hem dijital pazarlamacılar hem de reklam verenler için önemli bir rol oynamaktadır.

Remarketing Hedeflemesinin Kazandırdıkları 

Daha yüksek dönüşüm oranı sağlar: Dönüşüm maliyetlerini azaltıp dönüşüm oranını artırır. Maliyetiniz azsa tercih edebileceğiniz bir pazarlama türüdür.

Marka bilinirliği sağlar: Remarketing, markanızın bilinirliğini arttırmak için güzel bir yöntemdir. Markanızın sürekli olarak hatırlanmasını sağlar. Potansiyel müşterinin zihninde sahip olduğunuz kurumsal marka imajını da daha prestijli hale getirmenizi sağlar.

Doğru erişim ve hedefleme: Yeniden pazarlama ile geçmiş kullanıcıları tekrarda hedeflemenizi sağlayan kampanya hedefleme tekniğidir.

Site trafiğini artırır: Yeniden pazarlama reklamları daha fazla tıklama oranının olmasını sağlar.

Kişiselleştirilmiş reklamlar sunmanızı sağlar: Her bir kitle için farklı mesajlarla yeniden pazarlama çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Kategorilerin çok olduğu bir sitede her kategori için ayrı reklam oluşturabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş: