Sevgililer Günü: Ürünleriniz Hazır, Peki Ya Reklamlarınız?

2019’un Şubat ayına günler kala, sevdikleri için en özel hediyeyi arayan binlerce kişi, internet dünyasında onlarca seçeneğin arasında kafası karışık bir halde 14 Şubat Sevgililer Günü için sevdiklerine ne alacaklarını düşünüyor. Tüm bu internet kullanıcılarına, bu aya özel ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanızın sizce de zamanı gelmedi mi? Geçtiğimiz yıla ait Google Trends verilerine göre, sevdikleri için hediye arayışına giren insanların sayısı Ocak ayından itibaren yükselişe geçmekte. Bu dönemde, sanal dünyada kendileri için en özel olan insanlara en değerli hediyeyi bulmak için her gün birçok arama yapıldığı görülmektedir.

Peki bu insanlara tam da size ihtiyaç duydukları bu anda, birbirinden güzel ürünlerinizi karşılarına çıkarabilmeniz ve markanızı en etkin bir şekilde duyurabilmeniz için ne yapmanız gerekir?

Aradığınız cevap, Google Ads reklamları ve sosyal medya reklamlarında saklı.

Henüz reklam vermiyorsanız şayet, alanında uzman ekibimiz ile hizmetinize en uygun stratejileri belirleyip markanızı duyurmanıza destek olabilmek adına sizi burada bekliyoruz. Dilerseniz bu değerli dönemde sevdiklerini sevindirmek isteyen insanları aradıkları en özel hediyeye kavuşturabilmek adına neler yapabiliriz onlara bir göz atalım.

Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağları, Dinamik Yeniden Pazarlama, YouTube, Facebook, Instagram ve daha fazlası…

Google’da tam da ben bu yazıyı yazarken geçen son 1 saatte sadece “sevgiliye hediye”, “sevgililer günü hediyesi” şeklinde yapılan arama sayısı toplamda ortalama 2000’e ulaşmış durumda. Arama Ağı reklamları için en uygun anahtar kelimelerin seçilmesi ve doğru eşleme seçenekleriyle reklam hesabınıza eklenmesi bütçenizi düzgün kullanabilmek adına oldukça önemli. Ayrıca detaylı bir şekilde yapılan negatif anahtar kelime çalışması da sizi gereksiz maliyetten kurtaracak en değerli şeylerden biri.

Reklam metinlerini olabildiğince etkin bir şekilde kullanmak ve uzantı türlerini eksiksiz olarak reklam hesabınıza eklemeniz ise hem kalite puanınıza olumlu bir etki yaparak daha az maliyetlerle daha iyi reklam konumları elde etmenize yardımcı olabilecek hem de reklamınızın daha fazla alan kaplaması sebebi ile markanızı daha görünür kılacaktır.

Eğer bir E-Ticaret sitesi sahibiyseniz, ürünlerinizi Alışveriş Reklamları sayesinde insanların beğenisine sunmanız son derece önemli ve gereklidir. Çünkü hem ürüne ait görseli gören hem de fiyatını bilen bir kullanıcı, şayet almaya gerçekten niyetliyse, ürün ve markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği zaman reklamlarınıza tıklayacaktır. Bu sayede, reklam bütçenizi daha sağlıklı bir şekilde kullanabilecek ve gereksiz tıklamalarınızın sayısı bir miktar düşecektir.

Sevgililer Günü’nde Görüntülü Reklam Ağı Fırsatlarından Yararlanın

Peki şu an kafası karışık bir halde en sevdiği şarkıyı dinleyen Aslı, internette haberleri okuyan Barış, “Akşama ne pişirsem?” diye düşünürken kendisini yemek tarifleri sayfasında bulan Ayşe,  Gmail’ de gelen yeni maillerini kontrol eden Mehmet, Instagram ve Facebook’ta çokça zaman geçiren Zehra? Belki hiçbiri o an aramıyor; ama akıllarının bir köşesinde 14 Şubat var. Ürünlerinize ve kampanyalarınıza ait görsellerle oluşturulan Görüntülü Reklam Kampanyası sayesinde bu insanlara da kendinizi hatırlatabilirsiniz. Mevcut reklamlarınız sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ürünlerinizi ve hizmetinizi yeniden hatırlatabilirsiniz. Sevgililer günü yaklaştıkça sepette ürün bırakan kullanıcılara daha farklı tekliflerle kendinizi hatırlatabilir ve son bir fırsat yaratabilirsiniz.

Bir YouTube videonuz varsa şayet, Video Kampanyası oluşturabilir ve hizmetinizi burada da tanıtabilirsiniz. Popüler videolar için farklı teklif ayarlaması kullanarak, gösterim sıklığı konusunda da gerekli ayarlamaları yapabilir ve farklı stratejileri değerlendirebilirsiniz.

Oluşturacağınız bir Gmail Kampanyası ile bu aya özel yapmış olduğunuz %20 indirimi Gmail kullanıcılarına duyurabilirsiniz. Bu reklamları, sosyal medya kanalları ile de desteklemek markanızın bilinirliği ve hizmetinizin daha fazla kişiye ulaşması açısından büyük katkı sağlayacaktır.

Sevgililer Günü’ne özel yapmış olduğunuz tüm kampanya ve indirimleri binlerce kullanıcıya duyurabilmek için vakit varken, harekete geçmenin tam zamanı!

Sevdiklerinizin hep yanınızda olduğu mutlu günler geçirmeniz dileği ile…