Başarılı Bir Gmail Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Gmail Sponsorlu Tanıtımlar veya Gmail Reklamları, kullanıcıların gelen kutusundaki sekmelerin en üstünde gösterilen etkileşimli reklamlardır. Sıradan bir mail gibi görünen Gmail reklamları mail kutusunda ‘Tanıtımlar’ kategorisinde yer alır. Oluşturmuş olduğunuz Gmail Kampanyası ilk olarak daraltılmış biçimde gösterilirken, kullanıcılar reklamı tıkladığında; reklam, reklamverenin web sitesine yönlendirir ya da çeşitli reklamcılık hedeflerini karşılamak için kullanılabilen e-posta boyutuna genişler. Genişletilmiş reklamda görsel, video veya yerleşik form gibi ögeler bulunabilir.

Hedefleme Seçenekleri ile İşletmenizle İlgilenen Kullanıcılara Ulaşın.

Anahtar kelimeler ekleyerek kullanıcıların aktif e-postalarında geçen kelimelere göre hedefleme yapılabilir.
Yeniden pazarlama ile işletmenin ürün ve hizmetleri ile önceden etkileşime geçmiş kullanıcılar hedeflenebilir.
Yakın ilgi alanı kitleleri ve pazardaki aktif olarak sizinkilere benzer ürün veya hizmet arayan kullanıcılardan oluşan geniş bir kitleye erişebilirsiniz.

Gmail Reklamları ile Doğru Kullanıcılara Ulaşmak başlıklı blog yazımızda da bahsettiğimiz gibi Gmail reklamlarının geleneksel arama reklamlarından en büyük farkı, doğru reklamları doğru kullanıcılara göstermenizi sağlamaktır. Gmail reklamlarıyla, sizin ürününüz gibi bir ürünü satın almak için pazarda yer alan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Gmail Reklamları ile Doğru Kullanıcılara Ulaşmak

Yalnızca elinizdeki e-posta adreslerinden oluşan bir listeye de reklam gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Bültenler zamanla altlarda kalıp kaybolabilir. Ancak reklamlar ile oluşturduğunuz bu listedeki kişilere her zaman en üstte reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Müşterilerinizin gelen kutusunda en üstte görünerek markanızın bilinilirliğini artırabilirsiniz. Detaylı hedeflemeler ile ürün veya hizmetinizle ilgilenen kullanıcılara ulaşırsınız.