Web Siteniz için SEO

SEO (Searh-Engine-Optimize), arama motoru optimizasyonları için kullanılan teknik bir kısaltmadır. SEO ajanslarının size sağlaması gereken özellikler arasında sitenizin içeriğini inceleyerek, geliştirme ayrıca web sitenizin geliştirilmesi için yararlı önerileri sizlere sunarak ürünlerinizin en iyi şekilde sunulmasında en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Günümüzde ajanslar sizlere zamandan kar sağlayabilen kullanışlı avantajlar verirken aynı zamanda sorumsuz kişiler tarafından yapılmış çalışmalar size ve firmanızın imajına zarar verebilir.

SEO incelemelerine gelin biraz da yakından bakalım.

  • Başlangıç olarak iyi sonuçlar elde etmek için markanın tüm tanıtımsal cümlelerinin toplanarak marka imajı yaratılması, en etkili tanıtım kanalları seçilmesi,trend konularının keşfedilmesi, link değişimlerinin takibi,içerikler ayrıca yeni promosyonlar üretebilmek için geleneksel pazarlamanın önüne geçerek analitik verilere ve projelere önem verilmesi gerekir. Bir çok farklı kullanıcıya ulaşmak istiyorsak bu başlangıçlar markanız için kaliteli sonuçlar doğurur.
  • Ana ürün veya hizmetlerinizin listesinin çıkarılması anahtar kelimelerinizin belirlenme sürecinde ve bir çok verinin sunumunda kolaylık sağlamaktadır.
  • Ana sayfanız Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarındaki en önemli kilit noktadır. En çok ilgi çekenleri ana sayfanızda vurgulayın. Önde gelen markalara güven oluşturması açısından ana sayfanızda yer verin.
  • Etiketler, anasayfa gibi anahtar eleman görevi görmektedir. Etiketlerin doğru kullanımı doğal arama sonuçlarından verim almanız açısından çok önemlidir. En çok kullanılan etiketler arasında Keywords etiketi gelmekteyken son yapılan açıklamalarda bu etiket arama sonuçlarınındaki sıralamanızı etkilememektedir.
  • Sosyal medya günümüzde fazlasıyla kullanılan bir mecra olduğu için mümkün olduğunca web sitenizle ilgili bilgileri bu ağlarda paylaşmanız, önemli bir değerdir. Sosyal Medyanın SEO için Yararları başlıklı blog yazımızda bu konuyla ilgili detaylı bilgi bulabilrsiniz.
  • Üretkenliğinizi artıracak araçları edinerek bir çok verinizi doğru şekilde yorumlayabilirsiniz. Google Analytics, Google Webmaster araçları, Google PageSpeed Aracı, Mobil Uyumluluk Aracını kullanabilirsiniz.

 

AdresGezgini tarafından hazırlanan Web Siteniz İçin SEO Kitapçığı’nı indirin.

Arama Motoru Optimizasyonu konusundaki kararınızı en sağlıklı şekilde alabilmenize yardımcı olabilecek bir kılavuz olarak hazırladık. SEO hakkında yapılması gerekenleri, eksik ve yanlış bilinen tüm noktaları açıklayarak bu konudaki soru işaretlerini gidermeyi ve web sitenizin yatırım getirisini artırmaya yardımcı olmayı hedeflediğimiz Web Siteniz için SEO kitapçığını indirebilirsiniz.